SSS
(Sık Sorulan Sorular)

 • Nasıl bir CNC makinesi alsam?

  Bir kaç yıldır bu piyasada bulunuyoruz ve bazı gözlemler yaptık. 1- Makina için satıcıdan mutlaka en az 2 referans isteyin ve referanslara sormadan karar vermeyin. 2- Makina standart G kod ile çalışıyormu yoksa yazılım için özel ayarlarmı gerekiyor, bu size post konusunda ekstra masraf çıkartır. Bilginize...Arayın sorularınızı cevaplayalım, bizim birinci amacımız size program satmak değil sizin için en doğru olan makina/yazılım bileşenini bulmaktır, eğer sizin için en doğrusu rakibimizin programını almak bile olsa seve seve yardımcı oluruz, inanmayan arasın denesin.

 • OPTCAM nedir?

  OptCAM, AutoCAD ile uyumlu çalışan .dwg dahil her türlü çizim dosyasını açabilen bir programdır. CNC makinanızda kapı-kapak dahil her türlü imalatı yapabilirsiniz. Serbest şekil ve desenleride CNC'de üretin.

 • OptCAM kurulum ve eğitim?

  OptCAM kurulum için sizin işyerinize gelerek programı kuruyoruz, çalıştırıyoruz ve 2 gün eğitim veriyoruz. İlk 2 gün ücretsiz basit seviyede 2D AutoCAD çizim eğitimide veriyoruz. Daha sonra çizim desteği verilmez. Eğer AutoCAD bilmiyorsanız size en yakın AutoCAD kursundan veya internetten öğrenmeniz gerekir. udemy.com da çok ucuza Türkçe AutoCAD kursları var.

 • Post Nedir?

  CAM yazılımı (OPTCAM/DOLAPCNC) ile sizin CNC makinanınızın ortak dilde anlaşmasınız sağlayan ara yazılımdır.

 • Dolap CNC nedir?

  CNC'de dolap üretim programıdır. Siz projeye önceden tanımlanmış dolapları ekleyin. Sonra oturup çay içerken dolapların tüm delik ve kanalları açılarak son olarak ta tüm parçalar ayrılacak ve size sadece vidalamak/minifixlemek kalacak..

 • DOLAP CNC kurulum ve eğitim?

  DOLAP CNC kurulum için sizin işyerinize gelerek programı kuruyoruz, çalıştırıyoruz ve 2 gün eğitim veriyoruz. İmalat yaptığınız tüm dolapları programa tanıtıyoruz, yani size bir dolap kütüphanesi hazırlıyoruz. Böylece biz gittikten sonra hiç sıkıntı çekmeden üretime devam ediyorsunuz.

 • Destek OPTCAM/DOLAP CNC de nasıl oluyor?

  Alpemix ve Teamviewer uzaktan bağlantı programları sayesinde her an yanınızdayız. Ayrıca mesaj atabilir, telefon edebilirsiniz. Yazılım firması verdiği destek kadar vardır.

 • Formattan sonra ne olacak?

  Biz ilk kurulum için geldiğimizde tüm ayarları yapıyoruz ve dosyaların bir yedeğini alıyoruz. Siz formatta yedeklemeyi unutsanız bile sorun yok, ayarların ilk hali bizde. Eğer destek anlaşmanız varsa ücretsiz tekrar ayarları yapıyoruz. Destek anlaşması yoksa 500TL karşılığında programı dilediğiniz ayarlara geri getiriyoruz AMA yedek varsa. ÖNEMLİ NOT : Programları kurup ilk ayarları yapılınca MUTLAKA yedeğini alın. Yedek yoksa yeniden kurulum ücreti alınır.

 • Taksit yapıyor musunuz?

  Evet kredi kartına veya açık hesap taksit yapılır.

 • İade var mı?

  Evet, 30 gün içinde satın aldığınız programı hiç bir bahane göstermeden iade edebilirsiniz. Sınırsız şifre verildiyse iade yapılmaz. İadede servis ücreti geri ödenmez.